img
img
img
DOFINANSOWANIA arrow-right
			.svg about-us-top.png

Rekuperacja najważniejsze zalety:

img

Świeże powietrze

Wymiana powietrza trwa w sposób ciągły. Rekuperator pracuje niezależnie od warunków pogodowych, stale zapewniając dopływ świeżego powietrza do domu. Oznacza to, że praca rekuperatora ma ogromny wpływ na dobre samopoczucie domowników oraz zdrowy sen.

img

Przyjazna temperatura

Powietrze, które dostarcza do domu rekuperator, ma optymalną temperaturę. Nie ma konieczności otwierania okien czy drzwi w celu wywietrzenia pomieszczeń w trakcie pracy rekuperatora.

img

Oszczędności

Montaż nowoczesnego rekuperatora pozwala na odzysk i powtórne wykorzystanie nawet 95% energii utraconej z powietrza, które wydostaje się poprzez klasyczną wentylację grawitacyjną.

Jak działa rekuperacja?

img

Rekuperacja w wentylacji mechanicznej to odzyskiwanie energii termicznej z powietrza zużytego wyrzucanego na zewnątrz budynku. W układach wentylacji mechanicznej dla domów jednorodzinnych, jak i budynków przemysłowych stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii (zmniejszenie kosztów ogrzewania) oraz ustabilizowania temperatury wewnątrz budynku. Odzyskaną energię wykorzystujemy do podgrzewania świeżego powietrza. Urządzeniem umożliwiającym nam to jest rekuperator, wyposażony w wymiennik przeciwprądowy, krzyżowy lub obrotowy. W wyniku działania systemu rekuperacji w domu we wszystkich pomieszczeniach przez całą dobę obecne jest świeże powietrze o niskiej zawartości dwutlenku węgla i wilgoci oraz zanieczyszczeń. Skład ten w wentylowanym pomieszczeniu nie zmienia się, bez względu na porę dnia i roku, przy zamkniętych oknach oraz pomimo obecności ludzi, którzy są największymi producentami dwutlenku węgla i wilgoci.

Rekuperatory Aeris Next

Rekuperatory Aeris Next to kolejna generacja znanych i cenionych central Aeris, które są obecne na polskim rynku od ponad 10 lat. Nowe rekuperatory to efekt ciężkiej, wytężonej pracy, specjalistycznych wyników badań oraz umiejętności holenderskich inżynierów, których doświadczenie w produkcji central wentylacyjnych jest rozwijane już od 75 lat. Aeris Next to zaawansowane technologicznie urządzenia. Według wielu badań, rekuperatory Aeris Next to obecnie najnowocześniejsze rekuperatory na świecie.

img
img

Jednostka chłodząca powietrze z rekuperatora Arctic Q600

Jednostka chłodząca ARTIC Q600 jest zintegrowaną częścią wentylacji z odzyskiem ciepła i jest montowana do rekuperatora AERISnext600. Dochładza ona dostarczane z zewnątrz świeże powietrze, w przeciwieństwie do klimatyzacji, która recyrkuluje powietrze wewnętrzne i je ochładza. Wyposażona jest w tradycyjny sprężarkowy układ chłodniczy. Podnosi komfort klimatyczny w domu poprzez schłodzenie powietrza oraz dodatkowe jego osuszenie. Jednostka chłodząca ARCTIC Q600 jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie stosuje się w domu klimatyzacji.

Rekuperatory Aeris Oxy

AERIS Oxy to zaawansowany technologicznie system oczyszczania powietrza w systemach wentylacji mechanicznej. AERIS Oxy znacznie zmniejsza ilość przenoszonych w powietrzu zanieczyszczeń biologicznych, pyłków zapachów, oraz jonów dodatnich. Dzięki zaawansowanym procesom technologicznym urządzenie oczyszcza powietrze zarówno w kanałach wentylacyjnych, jak i przede wszystkim w wentylowanych pomieszczeniach. Zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii oraz grzybów pozostawiając świeży zapach w nawiewanym powietrzu.

img

Rekuperator przyjazny dla zdrowia

img

Zawsze świeże powietrze

Wymiana powietrza trwa w sposób ciągły. Rekuperator pracuje niezależnie od warunków pogodowych stale zapewniając dopływ do domu świeżego powietrza.

img

Chłodzenie latem, lepsza regeneracja

Oferujemy możliwość montażu z rekuperatorem także gruntowego glikolowego wymiennika ciepła. Pozwala to na skuteczne chłodzenie powietrza latem i jeszcze lepsze parametry pracy urządzenia w sezonie zimowym.

Jaką pompę wybrać i jak ograniczyć koszta?

Umów się na bezpłatne konsultacje + 48 602 762 688

nasz obszar działania: Łódź i woj. łódzkie.

chat.svg

Zapewniamy profesjonalny montaż rekuperacji Gwarantujemy, że system ogrzewania zapewni komfort na długie lata.