img
img
img
DOFINANSOWANIA arrow-right
			.svg about-us-top.png

Najważniejsze zalety oczyszczalni ścieków

img

Bezpieczeństwo

Odpowiednio dobrana i fachowo zamontowana oczyszczalnia jest bardzo łatwa w użytkowaniu. Po przejściu przez oczyszczalnię ciecz jest bezpieczna i może trafiać do gruntu, rzeki, rowu melioracyjnego.

img

Przyjazna dla środowiska

Oczyszczalnie przydomowe w naturalny sposób rozkładają nieczystości aż do substancji nieszkodliwych dla środowiska naturalnego.

img

Tania eksploatacja

Mając własną oczyszczalnię ścieków nie trzeba pilnować terminów wywozu nieczystości. Co miesiąc oszczędzamy także pieniądze, które pochłonąłby wywóz szamba.

Jaką oczyszczalnie ścieków wybrać do swojego domu? Umów się na bezpłatne konsultacje!

img
img

Oczyszczalnia ścieków- co to?

Brak kanalizacji miejskiej jest ogromnym kłopotem dla osób posiadających własny dom. Jednym z rozwiązań jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. System ten jest kosztowniejszy niż klasyczne szambo, ale już po kilku latach okazuje się znacznie korzystniejszym wyborem. Oczyszczalnia przydomowa jest tańsza w eksploatacji od szamba i znacznie bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego.

Oczyszczalnie drenażowe

Oczyszczalnie drenażowe zwane również ekologicznymi przeznaczone są do oczyszczania ścieków socjalno-bytowych. Znajdują zastosowanie w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Warunkiem wykorzystania tego rozwiązania jest bardzo chłonny grunt. Działają w oparciu o osadnik z filtrem i drenaż gruntowy: klasyczne poletko drenarskie, pakiety rozsączające, tunele lub studnie chłonne. Podobnie jak w oczyszczalni biologicznej zachodzą tu procesy tlenowe i beztlenowe, jednak występują w oddzielnych elementach oczyszczalni. Pierwszy zlokalizowany jest w przepływowym zbiorniku gnilnym, natomiast drugi we współpracującym z osadnikiem drenażem gruntowym. Osadniki tego typu przeznaczone są dla gruntów dobrze przepuszczalnych z niskim poziomem wód gruntowych dla ilości domowników od 1 do 25.

img

Oczyszczalnie biologiczne

Oczyszczalnie biologiczne przeznaczone są do oczyszczania ścieków socjalno-bytowych. Znajdują zastosowanie w budownictwie jedno- i wielorodzinnym oraz w obiektach typu szkoły, hotele, zakłady pracy itp. . Zbiorniki wykonane są z polietylenu wysokiej gęstości, co zapewnia dobrą wytrzymałość i mały ciężar urządzenia. Reaktory biologiczne wykorzystują technologię porcjowego oczyszczania ścieków osadem czynnym. W przypadku oczyszczalni biologicznej obie fazy oczyszczania ścieków: tlenowa i beztlenowa zachodzą w zbiorniku, przez co skuteczność oczyszczalni, jest bardzo wysoka. Oczyszczoną wodę pościekową możemy odprowadzić bezpośrednio do rowu, rzeki, studni chłonnej lub wykorzystując klasyczne pakiety rozsączające.

img

Bezawaryjna konstrukcja

Nieczystości trafiają do osadnika gdzie następuje proces ich wstępnego oczyszczenia, a następnie przez filtr do systemu drenażowego. W drenażu następuje dalsze doczyszczenie tak by substancje opuszczające instalacje były nieszkodliwe dla środowiska.

img
img

Prostota użytkowania

Obsługa przydomowej oczyszczalni drenażowej nie zajmuje wiele czasu. Co kilka miesięcy należy przepłukać czystą wodą materiał filtracyjny, a co ok. 1,5 roku wybrać wozem asenizacyjnym zgromadzony osad.

chat.svg

Zadzwoń, podaj planowaną liczbę domowników i umów się na wizję lokalną. Nasz technik pomoże podjąć decyzję jaką oczyszczalnię wybrać.