img
img
img
DOFINANSOWANIA arrow-right
			.svg about-us-top.png
img

Elastyczne

fenomen zajmujący mało miejsca

img

Estetyczne

ustawione na małej powierzchni dobrze wpasuje się w każde wnętrze

img

Wydajne

szeroki przedział mocy i technologii

img

Wygodne sterowanie

Pompa ciepła wie dokładnie, co ma robić, żeby zapewnić Państwu stały komfort.  Po wprowadzeniu swoich ustawień do regulatora, steruje on pompą ciepła w pełni automatycznie. Wszystkie operacje na regulatorze przeprowadza się za pomocą jednego pokrętła. Co ważne, sama instalacja pompy ciepła nie jest przesadnie skomplikowania. Na komfort użytkowania wpływają dodatkowe możliwości sterowania- za pomocą aplikacji w urządzeniu mobilnym, zdalnie poprzez Internet oraz za pomocą systemów inteligentnego zarządzania budynkiem (po wcześniejszym podłączeniu do nich pompy ciepła).

Wyjątkowo cicha praca

Pompy ciepła ujmują klientów swoją niezwykle cichą pracą! Oferowane przez nas pompy ciepła zostały zaprojektowane z myślą o jak największym możliwym wyciszeniu. Są wyposażone w podwójną izolację dźwiękową, powstałą dzięki systemowi „box-wboxie”. Te pompy ciepła charakteryzują się szczególnie niską emisją dźwięków. W ten sposób urządzenia te idealnie nadają się do zastosowań, przy których poziom hałasu jest bardzo istotny.

img
img

Najwyższa wydajność

Z COP powyżej 5,00 pompy ciepła z serii Alterra może pochwalić  się także efektywną pracą. Specjalnie dobrana izolacja zasobnika ogranicza straty postojowe pompy ciepła typu WZS do najniższego poziomu. Pompy ciepła Alterra zapewniają optymalny klimat przez cały rok, ogrzewając, chłodząc i przygotowując ciepłą wodę najwydajniej jak jest to możliwe.

Chłodzenie pasywne

Tego nie potrafi żaden inny system grzewczy: tylko gruntowe pompy ciepła mogą ogrzewać dom zimą i chłodzić go latem. Chłodzenie pasywne to bardzo oszczędny sposób chłodzenia, wykorzystujący niskie temperatury gruntu do przyjemnego i przyjaznego dla środowiska chłodzenia pomieszczeń, ponieważ gruntowa pompa ciepła w tym trybie pozostaje wyłączona. W zależności od wersji urządzenia pakiet chłodzenia jest już zintegrowany lub dostępny jako wyposażenie dodatkowe pompy ciepła.

img

Przykładowe zastosowania pomp ciepła

Zarówno gruntowa pompa ciepła, jak i powietrzna pompa ciepła mają wiele zastosowań. Najczęściej wykorzystywane są w budynkach jednorodzinnych, ale coraz częściej w budynkach użyteczności publicznej, jak i  w budynkach przemysłowych. Ogromny wachlarz różnorakich jednostek od 3 do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset kW pozwala bardzo precyzyjnie dobrać odpowiednią jednostkę do zapotrzebowania, które ma zostać w pełni zaspokojone przez pompę ciepła. Ciepło wytwarzane przez gruntową pompę ciepła możemy wykorzystać na potrzeby centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, a nawet podgrzania wody w basenie.

img dowiedz się więcej arrow-right
			.svg

Jaką pompę wybrać i jak ograniczyć koszta?

Umów się na bezpłatne konsultacje + 48 602 762 688

nasz obszar działania: Łódź i woj. łódzkie.

chat.svg

Nasi konsultanci pomogą otrzymać dofinansowanie do montażu gruntowej pompy ciepła. Zapewniamy profesjonalny projekt i montaż całej instalacji grzewczej. Dzięki temu gwarantujemy, że system ogrzewania zapewni komfort na długie lata