img
img
img
DOFINANSOWANIA arrow-right
			.svg about-us-top.png

Pompy ciepła - najważniejsze zalety

img

Oszczędności

Najniższe koszty ogrzewania ze wszystkich dostępnych na rynku źródeł – to fakt, nie mit. Decydując się na montaż pompy ciepła w swoim domu zagwarantujesz sobie najtańsze ogrzewanie spośród wszystkich dostępnych możliwości. Dodatkową zaletą urządzenia jest możliwość chłodzenia budynku w okresie letnim.

img

Ochrona środowiska

Pompy ciepła są wysoce efektywnym źródłem ciepła a ich działanie nie wywiera negatywnego wpływu na otoczenie. Ich zastosowania umożliwiają uniezależnienie się od tradycyjnych źródeł energii, a wysoka, wynosząca ponad 300 procent sprawność urządzeń w połączeniu z zasilaniem energią elektryczną aktywnie przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

img

Bezobsługowe

Pompy ciepła to urządzenia całkowicie bezobsługowe.

img

Pompy ciepła

gruntowe

dowiedz się więcej arrow-right
			.svg
img

Pompy ciepła

POWIETRZNE

dowiedz się więcej arrow-right
			.svg

Jak działają pompy ciepła?

pomps-work-main
img.svg
img.svg
img.svg

Pompy ciepła wykorzystują odnawialną energię skumulowaną w gruncie, promieniowaniu słonecznym, wodach gruntowych, czy powietrzu. Czynnikiem roboczym jest neutralny dla środowiska środek chłodniczy, który w zamkniętym obiegu jest odparowywany, sprężany i skraplany. W ciągu tego procesu rośnie ciśnienie, które powoduje, że wzrasta także temperatura środka chłodniczego. W ten sposób powstają na tyle wysokie temperatury, że można wykorzystać je do celów grzewczych – poprzez np. instalację podłogową lub klimakonwektory. Pompy ciepła pracują tym ekonomiczniej, im mniejsza jest różnica pomiędzy temperaturami zasilania dolnego i górnego źródła ciepła. Dlatego niskotemperaturowe systemy grzewcze, jak ogrzewanie ścienne lub podłogowe sprawdzają się idealnie w połączeniu z pompą ciepła. Pompy ciepła, za sprawą inteligentnych rozwiązań i możliwości połączenia z innymi źródłami energii odnawialnej, takimi jak fotowoltanika, czy kolektory słoneczne umożliwiają instalację zarówno w budynkach nowych, jak i modernizowanych.

Jak ograniczyć rachunki w swoim domu i jaką pompę ciepła wybrać?

Umów się na bezpłatne konsultacje + 48 602 762 688

nasz obszar działania: Łódź i woj. łódzkie.

chat.svg

Nasi konsultanci pomogą otrzymać dofinansowanie do montażu pompy ciepła. Zapewniamy profesjonalny projekt i montaż całej instalacji grzewczej. Dzięki temu gwarantujemy, że system ogrzewania zapewni komfort na długie lata.