Rekuperacja – co to jest?

Rekuperacja w wentylacji mechanicznej to odzyskiwanie energii termicznej z powietrza zużytego wyrzucanego na zewnątrz budynku. W układach wentylacji mechanicznej dla domów jednorodzinnych jak i budynków przemysłowych stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii (zmniejszenia kosztów ogrzewania ) oraz ustabilizowania temperatury wewnątrz budynku. Odzyskaną energię wykorzystujemy do podgrzania świeżego powietrza. Urządzeniem umożliwiającym nam to jest Rekuperator, wyposażony w wymiennik przeciwprądowy, krzyżowy lub obrotowy. W wyniku działania systemu rekuperacji w domu we wszystkich pomieszczeniach przez całą dobę obecne jest świeże powietrze o niskiej zawartości dwutlenku węgla i wilgoci oraz zanieczyszczeń. Skład ten w wentylowanym pomieszczeniu nie zmienia się, bez względu na porę dnia i roku, przy zamkniętych oknach oraz pomimo obecności ludzi, którzy są największymi producentami dwutlenku węgla i wilgoci.

Dowiedz się więcej jak ograniczyć rachunki w swoim domu i poprawić jakość powietrza, umów się na bezpłatne konsultacje pod nr. tel: 602-762-688

schemat-instalacji-rekuperacji
rekuperator-aerisnext-z-gwc_s

Rekuperacja – najważniejsze zalety

  • Świeże powietrze przez cały rok – wymiana powietrza trwa w sposób ciągły. Rekuperator pracuje niezależnie od warunków pogodowych stale zapewniając dopływ do domu świeżego powietrza, ma to ogromny wpływ na dobre samopoczucie domowników oraz zdrowy sen.
  • Przyjazna temperatura – powietrze, które dostarcza do domu rekuperator ma optymalną temperaturę. Nie ma konieczności otwierania okien czy drzwi w celu wywietrzenia pomieszczeń.
  • Oszczędności – montaż nowoczesnego rekuperatora pozwala na odzysk i powtórne wykorzystanie nawet 95% energii utraconej z powietrza wywiewanego poprzez klasyczną wentylację grawitacyjną.

Rekuperacja przyjazna dla kieszeni klienta

  • Rekuperacja ogranicza koszty ogrzewania budynku nawet o 50%.
  • Odpada koszt montażu kominów  wentylacyjnych. Przy rekuperacji są one niepotrzebne.
  • Po montażu rekuperacji budynek zyskuje na wartości, a jego mieszkańcy cieszą się lepszą jakością powietrza.

Nasi konsultanci pomogą otrzymać dofinansowanie do montażu wentylacji mechanicznej. Zapewniamy profesjonalny projekt i montaż rekuperacji. Dzięki temu gwarantujemy, że system rekuperacji będzie sprawny przez długie lata.

Rekuperator przyjazny dla zdrowia

Kontrola wilgotności powietrza, filtrowanie pyłów i zanieczyszczeń korzystnie wpływa na zdrowie domowników. Filtrowane powietrze zawiera również mniejsze ilości alergenów.

Zawsze świeże powietrze

Wymiana powietrza trwa w sposób ciągły. Rekuperator pracuje niezależnie od warunków pogodowych stale zapewniając dopływ do domu świeżego powietrza.

Chłodzenie latem, lepsza regeneracja

Oferujemy możliwość montażu z rekuperatorem także gruntowego glikolowego wymiennika ciepła. Pozwala to na skuteczne chłodzenie powietrza latem i jeszcze lepsze parametry pracy urządzenia w sezonie zimowym.

comfosense-c67_970px

Zadzwoń i podaj planowany rozmiar budynku lub wielkość lokalu, który chcesz modernizować. Nasz technik pomoże podjąć decyzję jaki rekuperator wybrać.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.