Rekuperacja ŁÓDŹ I OKOLICE

Rekuperacja w wentylacji mechanicznej to odzyskiwanie energii termicznej z powietrza zużytego wyrzucanego na zewnątrz budynku. W układach wentylacji mechanicznej dla domów jednorodzinnych jak i budynków przemysłowych stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii (zmniejszenia kosztów ogrzewania ) oraz ustabilizowania temperatury wewnątrz budynku. Odzyskaną energię wykorzystujemy do podgrzania świeżego powietrza. Urządzeniem umożliwiającym nam to jest Rekuperator, wyposażony w wymiennik przeciwprądowy, krzyżowy lub obrotowy. W wyniku działania systemu rekuperacji w domu we wszystkich pomieszczeniach przez całą dobę obecne jest świeże powietrze o niskiej zawartości dwutlenku węgla i wilgoci oraz zanieczyszczeń. Skład ten w wentylowanym pomieszczeniu nie zmienia się, bez względu na porę dnia i roku, przy zamkniętych oknach oraz pomimo obecności ludzi, którzy są największymi producentami dwutlenku węgla i wilgoci.

Dowiedz się więcej jak ograniczyć rachunki w swoim domu i poprawić jakość powietrza.
Umów się na bezpłatne konsultacje pod nr. tel: 602-762-688

Działamy głównie w Łodzi i woj. łódzkim.

schemat-instalacji-rekuperacji
rekuperator-aerisnext-z-gwc_s

Rekuperacja – najważniejsze zalety

  • Świeże powietrze przez cały rok – wymiana powietrza trwa w sposób ciągły. Rekuperator pracuje niezależnie od warunków pogodowych stale zapewniając dopływ do domu świeżego powietrza, ma to ogromny wpływ na dobre samopoczucie domowników oraz zdrowy sen.
  • Przyjazna temperatura – powietrze, które dostarcza do domu rekuperator ma optymalną temperaturę. Nie ma konieczności otwierania okien czy drzwi w celu wywietrzenia pomieszczeń.
  • Oszczędności – montaż nowoczesnego rekuperatora pozwala na odzysk i powtórne wykorzystanie nawet 95% energii utraconej z powietrza wywiewanego poprzez klasyczną wentylację grawitacyjną.

Rekuperacja przyjazna dla kieszeni klienta

  • Rekuperacja ogranicza koszty ogrzewania budynku nawet o 50%.
  • Odpada koszt montażu kominów  wentylacyjnych. Przy rekuperacji są one niepotrzebne.
  • Po montażu rekuperacji budynek zyskuje na wartości, a jego mieszkańcy cieszą się lepszą jakością powietrza.

Nasi konsultanci pomogą otrzymać dofinansowanie do montażu wentylacji mechanicznej. Zapewniamy profesjonalny projekt i montaż rekuperacji. Dzięki temu gwarantujemy, że system rekuperacji będzie sprawny przez długie lata.

Rekuperator przyjazny dla zdrowia

Kontrola wilgotności powietrza, filtrowanie pyłów i zanieczyszczeń korzystnie wpływa na zdrowie domowników. Filtrowane powietrze zawiera również mniejsze ilości alergenów.

Zawsze świeże powietrze

Wymiana powietrza trwa w sposób ciągły. Rekuperator pracuje niezależnie od warunków pogodowych stale zapewniając dopływ do domu świeżego powietrza.

Chłodzenie latem, lepsza regeneracja

Oferujemy możliwość montażu z rekuperatorem także gruntowego glikolowego wymiennika ciepła. Pozwala to na skuteczne chłodzenie powietrza latem i jeszcze lepsze parametry pracy urządzenia w sezonie zimowym.

comfosense-c67_970px

Zadzwoń i podaj planowany rozmiar budynku lub wielkość lokalu, który chcesz modernizować. Nasz technik pomoże podjąć decyzję jaki rekuperator wybrać.
Bezpłatne konsultacje Łódź i woj. łódzkie.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.