pompy_ciepla_top2_pod_menu

OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW – CO TO?

Brak kanalizacji miejskiej jest niewygodnym kłopotem dla osób posiadających własny dom. Jednym z rozwiązań jest przydomowa oczyszczalnia ścieków, system ten jest kosztowniejszy niż klasyczne szambo, ale już po kilku latach okazuje się znacznie korzystniejszym wyborem. Oczyszczalnia przydomowa jest tańsza w eksploatacji od szamba i znacznie bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego.

Dowiedz się więcej jaką oczyszczalnię wybrać do swojego domu i umów się na bezpłatne konsultacje pod nr. tel. 602-762-688

co-to-jest-oczyszczalnia-sciekow

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Tania eksploatacja

Mając własną oczyszczalnię ścieków nie trzeba pilnować terminów wywozu nieczystości. Co miesiąc oszczędzamy także pieniądze, które pochłonąłby wywóz szamba.

Przyjazna dla środowiska

Oczyszczalnie przydomowe w naturalny sposób rozkładają nieczystości aż do substancji nieszkodliwych dla środowiska naturalnego.

Bezpieczeństwo

Odpowiednio dobrana i fachowo zamontowana oczyszczalnia jest bardzo łatwa w użytkowaniu. Po przejściu przez oczyszczalnię ciecz jest bezpieczna i może trafiać do gruntu, rzeki, rowu melioracyjnego.

oczyszczalnia-drenazowa

Oczyszczalnia Drenażowe

Oczyszczalnie drenażowe zwane również ekologicznymi przeznaczone są do oczyszczania ścieków socjalno-bytowych. Znajdują zastosowanie w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, warunkiem wykorzystania tego rozwiązania jest bardzo chłonny grunt. Działają w oparciu o osadnik z filtrem i drenaż gruntowy: klasyczne poletko drenarskie, pakiety rozsączające, tunele lub studnie chłonne. Podobnie jak w oczyszczalni biologicznej zachodzą tu procesy tlenowe i beztlenowe jednak występują w oddzielnych elementach oczyszczalni, pierwszy zlokalizowany jest w przepływowym zbiorniku gnilnym natomiast drugi we współpracującym z osadnikiem drenażem gruntowym. Osadniki tego typy przeznaczone są dla gruntów dobrze przepuszczalnych z niskim poziomem wód gruntowych dla ilości domowników od 1 do 25.

Nasi konsultanci pomogą oszacować optymalną wydajność oczyszczalni i dobrać urządzenie.

Bezawaryjna konstrukcja

Nieczystości trafiają do osadnika gdzie następuje proces ich wstępnego oczyszczenia, a następnie przez filtr do systemu drenażowego. W drenażu następuje dalsze doczyszczenie tak by substancje opuszczające instalacje były nieszkodliwe dla środowiska.

bezawaryjna-konstrukcja

Zapewniamy profesjonalny projekt przydomowej oczyszczalni, dostawę urządzeń oraz ich montaż. Dzięki temu gwarantujemy, że przydomowa oczyszczalnia będzie trwała i bezawaryjna.

oczyszczalnia-biologiczna

Oczyszczalnia Biologiczna

Oczyszczalnie biologiczne przeznaczone są do oczyszczania ścieków socjalno-bytowych. Znajdują zastosowanie w budownictwie jedno- i wielorodzinnym oraz w obiektach typu szkoły, hotele, zakłady pracy, itp. Zbiorniki wykonane są z polietylenu wysokiej gęstości co zapewnia dobrą wytrzymałość i mały ciężar urządzenia. Reaktory biologiczne wykorzystują technologię porcjowego oczyszczania ścieków osadem czynnym. W przypadku oczyszczalni biologicznej obie fazy oczyszczania ścieków: tlenowa i beztlenowa zachodzą w zbiorniku przez co skuteczność oczyszczalni jest bardzo wysoka. Oczyszczoną wodę pościekową możemy odprowadzić bezpośrednio do rowu, rzeki, studni chłonnej lub wykorzystując klasyczne pakiety rozsączające.

Oczyszczalnie biologiczne

Rozwiązanie to posiada znaczące zalety. Cały proces oczyszczania odbywa się w jednym urządzeniu. Dzięki wysokiej efektywności oczyszczana woda może być ponownie wykorzystana w celach gospodarczych.

Zbiorniki mogą być montowane poziomo lub pionowo. Urządzenia nie emitują przykrych zapachów.

Duży typoszereg urządzeń pozwala dobrać urządzenie dla małych i dużych rodzin.

Reaktory czyszczące działają w oparciu o czynny osad i są wykonane z bardzo trwałego polietylenu o wysokiej gęstości.

Prostota użytkowania

Obsługa przydomowej oczyszczalni drenażowej nie zajmuje wiele czasu. Co kilka miesięcy należy przepłukać czystą wodą materiał filtracyjny, a co ok. 1,5 roku wybrać wozem asenizacyjnym zgromadzony osad.

prostota-uzytkowania2

Zadzwoń, podaj planowaną liczbę domowników i umów się na wizję lokalną. Nasz technik pomoże podjąć decyzję jaką oczyszczalnię wybrać.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.