pompy_ciepla_top2_pod_menu

KOTŁY GAZOWE

Alternatywnym rozwiązaniem dla ogrzewania budynku są niezawodne oraz funkcjonalne kotły kondensacyjne. Chociaż kocioł kondensacyjny jest droższy niż zwykły, warto w niego zainwestować, a z pewnością okaże się trafną inwestycją, która pozwoli obniżyć koszty ogrzewania, zmniejszając zużycie paliwa, a jednocześnie zwiększając jego wydajność.

Montowane przez nas kotły kondensacyjne to produkty pochodzące jedynie od renomowanych i sprawdzonych producentów (np. Viessmann, Wolf, Brotje) Oferta zawiera szeroką gamę rozwiązań – kotły kondensacyjne jednofunkcyjne, dwufunkcyjne oraz pakiety, czyli zestawy kotłów z zasobnikami. Produkty, wśród których mogą Państwo wybierać, są niezawodne, trwałe oraz nowoczesne. Dobieramy konkretne rozwiązania pod konkretne potrzeby naszych klientów.

Dowiedz się więcej jak ograniczyć koszty ogrzewania gazowego, umów się na bezpłatne konsultacje pod nr. tel: 602 762 688

kotly_gazowe

Jak działa kocioł kondensacyjny

Zjawisko kondensacji często występuje w otaczającej nas przyrodzie. Można je zaobserwować podczas przemiany pary wodnej w wodę, np. powstawanie kropel rosy. Procesy te zachodzą za pomocą dostarczenia energii lub jej pobraniu. Podczas skraplania następuje uwolnienie energii, którą możemy odzyskać i dalej wykorzystać.

Tradycyjne kotły nie wykorzystują całej energii zawartej w spalanym w nich paliwie. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej, a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia (ciepło utajone) zostaje przekazana do instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii, kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych.

Oznacza to oszczędność na poziomie nawet 30%.

Zalety kotłów kondensacyjnych

  • Wysoka sprawność energetyczna sięgająca 94-98% (109% w stosunku do wartości opałowej)
  • Bezpieczeństwo eksploatacji (zamknięta komora spalania)
  • Zużycie paliwa spada o 30 % w stosunku do kotłów tradycyjnych
  • Możliwość stosowania różnych przewodów powietrzno-spalinowych
  • Cicha praca urządzeń
  • Najlepsze rozwiązania techniczne i wysokiej jakości materiały sprawiają, że kotły kondensacyjne będą trwalsze od tradycyjnych.
  • Rozwiązanie ekologiczne, Kotły kondensacyjne redukują emisję szkodliwych substancji do atmosfery
kotly_spalanie2

KOTŁY KONDENSACYJNE – Zamknięta KOMORA SPALANIA

Zamknięta  komora spalania w kotłach kondensacyjnych  określa sposób doprowadzenia powietrza do kotła. W przypadku zamkniętej komory spalania kocioł może pobierać powietrze do spalania bezpośrednio z zewnątrz budynku np. przez rurę wyprowadzoną na zewnątrz przez ścianę zewnętrzna, dach, szacht kominowy lub poprzez przewód izolowany poprowadzony po ścianie budynku.

Korzystając z tego systemu nie wymagana jest wentylacja nawiewna pomieszczenia kotłowni tak jak w tradycyjnych rozwiązaniach co powoduje, że pomieszczenie, w którym powieszona jest jednostka grzewcza nie jest wychładzane przez zimne powietrze napływające do niego z zewnątrz. Ma to znaczenie w sytuacjach gdzie kocioł jest zamontowany w pomieszczeniach innych niż kotłownia np. łazienka.

RODZAJE SYSTEMÓW POWIETRZNO – SPALINOWYCH

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje poprowadzenia przewodów powietrzno-spalinowych. Pierwszy i najczęściej stosowany to  system współosiowy (koncentryczny). Jest to tzw. System rura w rurze. Wewnętrzną rurą wyrzucane są spaliny, a zewnętrzną zasysane jest powietrze. Drugi  wariant to poprowadzenia przewodów w systemie niezależnym czyli osobnym przewodem wyrzucane są spaliny, a osobnym zasysane jest powietrze. Pierwszy wymieniony system jest nie tylko częściej stosowany, ale również bardziej efektywny ponieważ  ciepłe spaliny wyrzucane z budynku ogrzewają wstępnie  zasysane chłodne powietrze co podnośni sprawność kotła.

Kominy powietrzno spalinowe możemy poprowadzić na kilka sposobów:

 

Przewód spalinowy umieszczony jest w przewodzie kominowym ceramicznym, przez który wyprowadzamy spaliny na zewnątrz natomiast kocioł zaciąga powietrze poprzez pozostałą cześć przestrzeni komina ceramicznego. Komin musi być zakończony specjalną nasadką dachową. Jest to najpopularniejszy stosowany system.

Wyprowadzenie przewodów powietrzno-spalinowych bezpośrednio przez zewnętrzną ścianę budynku. Rozwiązanie wg. Przepisów budowlanych jest możliwe jednie dla kotłów do mocy 21 kw.

Przewód powietrzno-spalinowy wyprowadzony bezpośrednio przez dach, może być poprowadzony poprzez komin ceramiczny lub jako nowy samodzielny przewód kominowy. Na końcu komina konieczna jest specjalna nasadka dachowa.

Poprowadzenie przewodów powietrzno-spalinowych izolowanych po ścianie zewnętrznej budynku. Sposób ten wykorzystujemy gdy nie mamy możliwości poprowadzenia komina samodzielnego i gdy wszystkie szachty kominowe są zajęte. Jeżeli przewód wyprowadzony na zewnątrz jest dłuższy niż 2 m musi być on izolowany. Jest to konieczne aby uniknąć powstawania tzw. korków lodowych.

930567
kominy
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.