pompy_ciepla_top2_pod_menu

POMPY CIEPŁA ŁÓDŹ I OKOLICE

Pompy ciepła wykorzystują odnawialną energię skumulowaną w gruncie, promieniowaniu słonecznym, wodach gruntowych, czy powietrzu. Czynnikiem roboczym jest neutralny dla środowiska środek chłodniczy, który w zamkniętym obiegu zostaje odparowywany, sprężany i skraplany. W ciągu tego procesu rośnie ciśnienie, które powoduje, że wzrasta także temperatura środka chłodniczego. W ten sposób powstają na tyle wysokie temperatury, aby wykorzystać je do celów grzewczych – poprzez np. instalację podłogową lub klimakonwektory. Pompy ciepła pracują tym ekonomiczniej, im mniejsza jest różnica pomiędzy temperaturami zasilania dolnego i górnego źródła ciepła. Dlatego niskotemperaturowe systemy grzewcze, jak ogrzewanie ścienne lub podłogowe, są idealnym partnerem dla pompy ciepła.

Pompy ciepła, za sprawą inteligentnych rozwiązań i możliwości połączenia z innymi źródłami energii odnawialnej, takich jak fotowoltaika, czy też energia słoneczna umożliwia instalację zarówno w budynkach nowych, czy modernizowanych.

Wybierając pompę ciepła dokonują Państwo właściwego wyboru!

Dowiedz się więcej jak ograniczyć rachunki w swoim domu i jaką pompę ciepła wybrać.

Bezpłatne konsultacje pod nr. tel: 602 762 688

Działamy głównie w Łodzi i woj. łódzkim.

pompyciepla_jakdziala

NAJCZĘŚCIEJ STOSOWANE RODZAJE POMP CIEPŁA

Pompy ciepła powietrze – woda

Pompa ciepła powietrze woda wykorzystuje energię zgromadzoną w powietrzu. Teoretycznie można odzyskiwać ciepło z powietrza do temperatury zera absolutnego, czyli -273 °C. Pompy powietrzne wymagają minimalnej powierzchni wewnątrz budynku i są łatwe w instalacji. Taka inwestycja nie wymaga prac ziemnych, co pozwala na zmniejszenie kosztów. Pompy tego typu świetnie nadają się np. do obiektów z basenem letnim lub sezonowo zwiększonym zapotrzebowaniem na c.w.u.

powietrze-woda

Pompy ciepła glikol – woda

Pompa ciepła glikol woda odbiera ciepło zgromadzone w ziemi. W szczycie okresu grzewczego temperatura gruntu na głębokości kolektora wynosi 3-5 °C, a w przypadku sond pionowych jest jeszcze wyższa. Pompy glikolowe, ze względu na stałość temperatury dolnego źródła, dają możliwość przewidywania kosztów eksploatacyjnych przez cały rok. Dodatkowo urządzenia te mogą być wyposażone w pasywne chłodzenie, co w okresie letnim zapewnia duży komfort. Możliwa jest rozbudowa systemu hydraulicznego i wyposażenie w dodatkowy bufor chłodu (dla trybu aktywnego chłodzenia).

glikol_woda

Zastosowanie pomp ciepła

Zarówno gruntowa pompa ciepła jak i powietrzna pompa ciepła mają wiele zastosowań , najczęściej wykorzystywane są w budynkach jednorodzinnych, ale coraz częściej w budynkach użyteczności publicznej jak i budynkach przemysłowych.

Ogromny wachlarz różnorakich jednostek od 3 do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset kW pozwala bardzo precyzyjnie dobrać odpowiednią jednostkę do zapotrzebowania.

Ciepło wytwarzane przez pompę ciepła możemy wykorzystać na potrzeby centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, a nawet podgrzewu wody basenowej.

Zalety pompy ciepła

Najniższe koszty ogrzewania ze wszystkich dostępnych źródeł ogrzewania dostępnych na rynku, zakup i montaż pompy ciepła gwarantuje najtańsze ogrzewanie.

Bezobsługowa i bardzo cicha praca urządzenia, pompa ciepła umożliwia również chłodzenie budynku latem.

Pompy ciepła są wysoce efektywnym źródłem ciepła działającym zgodnie z troską o środowisko naturalne, aktywnie przyczynia się do ochrony środowiska, jednocześnie umożliwiając uniezależnienie się od wszelkiego rodzaju paliw kopalnych i ograniczonych źródeł energii podczas ogrzewania, czy też chłodzenia.

Nasi konsultanci pomogą otrzymać dofinansowanie do montażu pompy ciepła. Zapewniamy profesjonalny projekt i montaż całej instalacji grzewczej. Dzięki temu gwarantujemy, że system ogrzewania zapewni komfort na długie lata.

grunotowe-pompy-ciepla
seria_alterra

Lepszy sposób
na wykorzystanie energii z ziemi!

POMPY CIEPŁA – PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIE

Nowy budynek – Pompa dla wymagających

WZS – centrala cieplna gruntowa

Modernizacja – Pompa podstawowa

SW – gruntowa pompa ciepła

Nowy i modernizowany budynek – Pompa kompaktowa

SWC – Kompaktowa gruntowa pompa ciepła

Wszystkie jednostki pomp ciepła serii alterra mogą współpracować z różnymi źródłami ciepła, takimi jak: glikol monoetylenowy,
glikol propylenowy, metanol, etanol, woda (VDI 2035)

Opcjonalnie: Chłodzenie pasywne

seria_alterra2b
seria_alterra

Seria produktów
z wieloma korzyściami

SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA KAŻDEGO ZASTOSOWANIA

Wielka różnorodność produktów z nowej serii alterra pozwala na wybranie odpowiedniej pompy ciepła dla każdego zastosowania. Łącznie dostępnych jest około 100 różnych typów pomp ciepła. Dlatego instalatorzy zyskują bezpieczeństwo planowania – mogą być pewni, że znajdą właściwą pompę ciepła dla danego budynku, bez względu na wielkość, sposób użytkowania, czy budżet przeznaczony na inwestycję.

Wszystkie systemy są w stanie podać wysoką temperaturę na zasilaniu; w ten sposób doskonale nadają się do przygotowania c.w.u. oraz do budynków modernizowanych.
Urządzenia mogą być w dowolnym momencie połączone z innymi źródłami ciepła oraz systemami, np. instalacją solarną, fotowoltaiczną czy wentylacją. Instalatorzy mają wybór: decydują, czy zaoferować klientowi urządzenie z fabrycznie zintegrowaną hydrauliką, czy zaplanować i zamontować dobrany indywidualnie system.

produkty-dla-kazdego

MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ

Przy współczynniku COP = 5,00 i wyższym seria alterra jest znakomita także pod względem oszczędności energii. Dzięki doskonałej izolacji zasobnika ciepłej wody straty energii są minimalne.

Pompy ciepła alterra zapewniają doskonały klimat w pomieszczeniach przez 365 dni w roku. Ogrzewanie, chłodzenie i przygotowywanie c.w.u. nie mogłyby być bardziej oszczędne.

maksymalna-wydajnosc
panstwa-korzysci

KOMFORTOWA OBSŁUGA

Państwa pompa ciepła wie dokładnie, co ma robić, żeby czuli się Państwo komfortowo przez cały czas. Po ustawieniu w regulatorze temperatur i pozostałych parametrów, steruje
on pompą ciepła w pełni automatycznie. Dzięki temu, że regulatorem steruje się za pomocą jednego pokrętła, jego obsługa jest dziecinnie prosta.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Łatwa obsługa dzięki jednemu pokrętłu
  • Intuicyjny interfejs
  • Podłączenie do sieci/ internet bez dodatkowego wyposażenia
  • Port USB (do zapisu danych i aktualizacji oprogramowania)
  • Asystent pierwszego uruchomienia
  • Serwer sieciowy

STERUJ SWOJĄ POMPĄ CIEPŁA W WYGODNY SPOSÓB Z KOMPUTERA W DOMU

Możecie Państwo łatwo podłączyć swoją pompę ciepła alpha innotec do komputera – to ważny element podwyższania jakości Państwa domu i życia.

Oprócz przewodu niepotrzebne jest żadne dodatkowe wyposażenie ani oprogramowanie do korzystania z tej specjalnej funkcji.

Wszystkie regulatory Luxtronik 2.1 wyprodukowane przez alpha innotec mają możliwość podłączenia do sieci.

sterowanie-z-komputera

DOSTĘP DO KAŻDEGO MIEJSCA WYGODNE STEROWANIE ON-LINE

alpha-web

ALPHA WEB

Do korzystania z usługi alpha web wystarczy podłączyć pompę ciepła poprzez router do globalnego serwera alpha innotec.

 

PAŃSTWA KORZYŚCI:

  • Wszystkie ustawienia pompy ciepła można zmieniać w internecie
  • Umożliwia kontrolę pompy ciepła podczas nieobecności w domu
  • Oprócz dostępu do internetu, nie jest wymagany żaden inny sprzęt lub oprogramowanie

ALPHA APP

Uźytkownicy smartfonów i tabletów (iOS lub Android) mogą kontrolować swoją pompę ciepła za pomocą aplikacji alpha app.

Aplikacja ta jest perfekcyjnym narzędziem do zdalnego zarządzania i kontroli pomp ciepła alpha innotec.

Aplikacja jest darmowa i dostępna do pobrania w odpowiednich sklepach z aplikacjami.

 

ALPHA HOME

Używając tego systemu sterowania pojedynczymi pomieszczeniami, możecie Państwo sterować przygotowywaniem c.w.u. i dystrybucją ciepła w każdym pomieszczeniu ze smartfona, tabletu lub komputera.

Co więcej, system automatycznie ustala temperaturę zasilania wymaganą do osiągnięcia zadanych przez użytkownika temperatur pomieszczeń i dostosowuje ją do temperatury zewnętrznej.

Alpha home rozdziela ciepło efektywnie i zgodnie z potrzebami.

alpha-app

Zadzwoń i podaj planowany rozmiar domu lub wielkość lokalu, który chcesz ogrzewać.

Nasz technik pomoże dobrać optymalne rozwiązanie. Pomagamy otrzymać dofinansowanie do montażu urządzeń grzewczych.
Bezpłatne konsultacje Łódź i woj. łódzkie.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.