pompy_ciepla_top2_pod_menu

POMPA CIEPŁA JAK DZIAŁA ?

Pompa ciepła wykorzystuje odnawialną energię skumulowaną w gruncie, promieniowaniu słonecznym, wodach gruntowych, czy powietrzu. Czynnikiem roboczym jest neutralny dla środowiska środek chłodniczy, który w zamkniętym obiegu zostaje odparowywany, sprężany i skraplany. W ciągu tego procesu rośnie ciśnienie, które powoduje, że wzrasta także temperatura środka chłodniczego. W ten sposób powstają na tyle wysokie temperatury, aby wykorzystać je do celów grzewczych – poprzez np. instalację podłogową lub klimakonwektory. Pompy ciepła pracują tym ekonomiczniej, im mniejsza jest różnica pomiędzy temperaturami zasilania dolnego i górnego źródła ciepła. Dlatego niskotemperaturowe systemy grzewcze, jak ogrzewanie ścienne lub podłogowe, są idealnym partnerem dla pompy ciepła.

Pompy ciepła, za sprawą inteligentnych rozwiązań i możliwości połączenia z innymi źródłami energii odnawialnej, takich jak fotowoltaika, czy też energia słoneczna umożliwia instalację zarówno w budynkach nowych, czy modernizowanych. Wybierając pompę ciepła dokonują Państwo właściwego wyboru! Dowiedz się więcej jak ograniczyć rachunki w swoim domu i jaką pompę ciepła wybrać , umów się na bezpłatne konsultacje pod nr. tel: 602 762 688

pompyciepla_jakdziala

NAJCZĘŚCIEJ STOSOWANE RODZAJE POMP CIEPŁA

Pompy ciepła powietrze – woda

Pompa ciepła powietrze woda wykorzystuje energię zgromadzoną w powietrzu. Teoretycznie można odzyskiwać ciepło z powietrza do temperatury zera absolutnego, czyli -273 °C. Pompy powietrzne wymagają minimalnej powierzchni wewnątrz budynku i są łatwe w instalacji. Taka inwestycja nie wymaga prac ziemnych, co pozwala na zmniejszenie kosztów. Pompy tego typu świetnie nadają się np. do obiektów z basenem letnim lub sezonowo zwiększonym zapotrzebowaniem na c.w.u.

powietrze-woda

Pompy ciepła glikol – woda

Pompa ciepła glikol woda odbiera ciepło zgromadzone w ziemi. W szczycie okresu grzewczego temperatura gruntu na głębokości kolektora wynosi 3-5 °C, a w przypadku sond pionowych jest jeszcze wyższa. Pompy glikolowe, ze względu na stałość temperatury dolnego źródła, dają możliwość przewidywania kosztów eksploatacyjnych przez cały rok. Dodatkowo urządzenia te mogą być wyposażone w pasywne chłodzenie, co w okresie letnim zapewnia duży komfort. Możliwa jest rozbudowa systemu hydraulicznego i wyposażenie w dodatkowy bufor chłodu (dla trybu aktywnego chłodzenia).

glikol_woda

Zastosowanie pomp ciepła

Zarówno gruntowa pompa ciepła jak i powietrzna pompa ciepła mają wiele zastosowań , najczęściej wykorzystywane są w budynkach jednorodzinnych, ale coraz częściej w budynkach użyteczności publicznej jak i budynkach przemysłowych.

Ogromny wachlarz różnorakich jednostek od 3 do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset kW pozwala bardzo precyzyjnie dobrać odpowiednią jednostkę do zapotrzebowania.

Ciepło wytwarzane przez pompę ciepła możemy wykorzystać na potrzeby centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, a nawet podgrzewu wody basenowej.

Zalety pompy ciepła

Najniższe koszty ogrzewania ze wszystkich dostępnych źródeł ogrzewania dostępnych na rynku, zakup i montaż pompy ciepła gwarantuje najtańsze ogrzewanie.

Bezobsługowa i bardzo cicha praca urządzenia, pompa ciepła umożliwia również chłodzenie budynku latem.

Pompa ciepła jest wysoce efektywnym źródłem ciepła działającym zgodnie z troską o środowisko naturalne, aktywnie przyczynia się do ochrony środowiska, jednocześnie umożliwiając uniezależnienie się od wszelkiego rodzaju paliw kopalnych i ograniczonych źródeł energii podczas ogrzewania, czy też chłodzenia.

Nasi konsultanci pomogą otrzymać dofinansowanie do montażu pompy ciepła. Zapewniamy profesjonalny projekt i montaż całej instalacji grzewczej. Dzięki temu gwarantujemy, że system ogrzewania zapewni komfort na długie lata.

grunotowe-pompy-ciepla
seria_alterra

Lepszy sposób
na wykorzystanie energii z ziemi!

POMPY CIEPŁA – PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIE

Nowy budynek – Pompa dla wymagających

WZS – centrala cieplna gruntowa

Modernizacja – Pompa podstawowa

SW – gruntowa pompa ciepła

Nowy i modernizowany budynek – Pompa kompaktowa

SWC – Kompaktowa gruntowa pompa ciepła

Wszystkie jednostki pomp ciepła serii alterra mogą współpracować z różnymi źródłami ciepła, takimi jak: glikol monoetylenowy,
glikol propylenowy, metanol, etanol, woda (VDI 2035)

Opcjonalnie: Chłodzenie pasywne

seria_alterra2b
seria_alterra

Seria produktów
z wieloma korzyściami

SZEROKA GAMA PRODUKTÓW DLA KAŻDEGO ZASTOSOWANIA

Wielka różnorodność produktów z nowej serii alterra pozwala na wybranie odpowiedniej pompy ciepła dla każdego zastosowania. Łącznie dostępnych jest około 100 różnych typów pomp ciepła. Dlatego instalatorzy zyskują bezpieczeństwo planowania – mogą być pewni, że znajdą właściwą pompę ciepła dla danego budynku, bez względu na wielkość, sposób użytkowania, czy budżet przeznaczony na inwestycję.

Wszystkie systemy są w stanie podać wysoką temperaturę na zasilaniu; w ten sposób doskonale nadają się do przygotowania c.w.u. oraz do budynków modernizowanych.
Urządzenia mogą być w dowolnym momencie połączone z innymi źródłami ciepła oraz systemami, np. instalacją solarną, fotowoltaiczną czy wentylacją. Instalatorzy mają wybór: decydują, czy zaoferować klientowi urządzenie z fabrycznie zintegrowaną hydrauliką, czy zaplanować i zamontować dobrany indywidualnie system.

produkty-dla-kazdego

MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ

Przy współczynniku COP = 5,00 i wyższym seria alterra jest znakomita także pod względem oszczędności energii. Dzięki doskonałej izolacji zasobnika ciepłej wody straty energii są minimalne.

Pompy ciepła alterra zapewniają doskonały klimat w pomieszczeniach przez 365 dni w roku. Ogrzewanie, chłodzenie i przygotowywanie c.w.u. nie mogłyby być bardziej oszczędne.

maksymalna-wydajnosc
panstwa-korzysci

KOMFORTOWA OBSŁUGA

Państwa pompa ciepła wie dokładnie, co ma robić, żeby czuli się Państwo komfortowo przez cały czas. Po ustawieniu w regulatorze temperatur i pozostałych parametrów, steruje
on pompą ciepła w pełni automatycznie. Dzięki temu, że regulatorem steruje się za pomocą jednego pokrętła, jego obsługa jest dziecinnie prosta.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Łatwa obsługa dzięki jednemu pokrętłu
  • Intuicyjny interfejs
  • Podłączenie do sieci/ internet bez dodatkowego wyposażenia
  • Port USB (do zapisu danych i aktualizacji oprogramowania)
  • Asystent pierwszego uruchomienia
  • Serwer sieciowy

STERUJ SWOJĄ POMPĄ CIEPŁA W WYGODNY SPOSÓB Z KOMPUTERA W DOMU

Możecie Państwo łatwo podłączyć swoją pompę ciepła alpha innotec do komputera – to ważny element podwyższania jakości Państwa domu i życia.

Oprócz przewodu niepotrzebne jest żadne dodatkowe wyposażenie ani oprogramowanie do korzystania z tej specjalnej funkcji.

Wszystkie regulatory Luxtronik 2.1 wyprodukowane przez alpha innotec mają możliwość podłączenia do sieci.

sterowanie-z-komputera

DOSTĘP DO KAŻDEGO MIEJSCA WYGODNE STEROWANIE ON-LINE

alpha-web

ALPHA WEB

Do korzystania z usługi alpha web wystarczy podłączyć pompę ciepła poprzez router do globalnego serwera alpha innotec.

 

PAŃSTWA KORZYŚCI:

  • Wszystkie ustawienia pompy ciepła można zmieniać w internecie
  • Umożliwia kontrolę pompy ciepła podczas nieobecności w domu
  • Oprócz dostępu do internetu, nie jest wymagany żaden inny sprzęt lub oprogramowanie

ALPHA APP

Uźytkownicy smartfonów i tabletów (iOS lub Android) mogą kontrolować swoją pompę ciepła za pomocą aplikacji alpha app.

Aplikacja ta jest perfekcyjnym narzędziem do zdalnego zarządzania i kontroli pomp ciepła alpha innotec.

Aplikacja jest darmowa i dostępna do pobrania w odpowiednich sklepach z aplikacjami.

 

ALPHA HOME

Używając tego systemu sterowania pojedynczymi pomieszczeniami, możecie Państwo sterować przygotowywaniem c.w.u. i dystrybucją ciepła w każdym pomieszczeniu ze smartfona, tabletu lub komputera.

Co więcej, system automatycznie ustala temperaturę zasilania wymaganą do osiągnięcia zadanych przez użytkownika temperatur pomieszczeń i dostosowuje ją do temperatury zewnętrznej.

Alpha home rozdziela ciepło efektywnie i zgodnie z potrzebami.

alpha-app

Zadzwoń i podaj planowany rozmiar domu lub wielkość lokalu, który chcesz ogrzewać. Nasz technik pomoże dobrać optymalne rozwiązanie.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.